FUT Saç Ekimi

Saç ekimi son zamanlarda kellik yada saç dökülmesi sorunları yaşayan kişilerin yöneldiği başlıca yöntemdir. Saçlarımız bizlerin görselliklerini tamamlayan ve kişinin kimliğini belli eden faktör olduğundan dolayı kel kişiler veya saçı dökülen kişilere ruhsal sorunlar yaşatabilmektedir ve kişilerin öz güvenlerinin kaybolmasına neden olmaktadır. En fazla otuz veya kırk yaşlarındaki erkekleri saç ekimine başvurmaktadır. Saç ekilecek kişilere bu seferde hangi saç ekimi yöntemi ile saç ekilecek bu seçilmelidir. Bu saç ekim yöntemlerinden birisi de FUT Saç Ekimidir. FUT saç ekimi (Follicular Unit Transfer) ile saç ekim işlemi kısa bir süre içinde tamamlanmaktadır, ayrıca saç ektirecek kişiye tedavi öncesinde lokal anestezi yapıldığından dolayı acı çekmemektedir. FUT saç ekiminde donor dominant olan ense bölgesindeki güçlü saç kökleri şeritler halinde alınır. Alınan bu saç kökleri saç folikülü içermesi sağlanarak parçalara bölünür, hemen ardında da parçalara bölünen saçlar saç ekilecek yerlere özel teknikler yardımı ile birlikte, saçların çıkış yönüne ve saç çizgisi dikkate alınarak ekilmektedir. Saç alınan kısım enfeksiyon veya mikrop kapmaması için dikiş atılır.

Saç Ekim

Saç ekim, günümüzde bir çok kişinin yaşadığın saç dökülmesi yada kellik sorunlarından birini yaşayabilmektedir. Bu sorunlar yaş, cinsiyet gözetmeksizin herkesin başlıca problemi olabilmektedir ve herkes kalıcı problem arayışına girmek durumunda kalıyorlar. Ancak günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte bu sorunlar sorun olmaktan çıktı. Hem kalıcı hem de doğal görünüm sağlayan bir çözüm var artık odasaç ekimidir. Saç ekimi, acısız olarak saç ekimine uygun koşullarda gönül rahatlığı ile saç ekiminde uzman kişiler tarafından saç ekimi yaptıracak kişilere rahatça yapılmaktadır. Saç ekimi kısaca, kişinin kendi ense bölgesindeki kıl köklerinin alınarak saç ekimi yapılacak ortama ekilme işlemidir. Saç ekiminde 2 tane popüler saç ekimi yöntemi vardır. biri FUE Saç Ekimi biri de (Follicular Unit Extraction) ve FUT (Follicular Unit Transfer)’dir.

FUE Saç Ekimi ile FUT Saç Ekimi Arasındaki Farklar Neledir?

  • FUE saç ekiminde ense bölgesinden kıl kökleri tekli gruplar halinde alınırken FUT saç ekiminde ise kıl kökleri şerit halinde alınmaktadır.
  • FUE saç ekiminde kesik atılmaz ancak FUT saç ekiminde kesik atılır.
  • FUT saç ekiminde ensede yirmi santimlik iz kalabilmektedir ancak FUE saç ekiminde iz kalmamaktadır.
  • FUT saç ekiminde kanama olabilmektedir.

FUT Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilmektedir?

  1. Gelişme çağını geçmiş, yirmi iki yaşından büyük kişilere
  2. Kalıcı olarak saç dökülme çeşidine sahip olan kişilere
  3. Ense bölgesinde yeterli saç kökü olan kişilere
  4. Genel sağlık durumu saç ekimine uygun olması

FUT Saç Ekiminin Avantajları

FUT saç ekiminde saç köklerinin tek tek değilde şeritler halinde toplandığı için daha hızlı gerçekleşir. Ense bölgesinde saç köklerinin yeterli olmayan kişilerinde saç ekimi yaptırabilmesini sağlar. Ne kadar greft o kadar zaman mantığını gereksiz kılar ve şerit halinde köklerin alındığı için daha kısa zamanda daha fazla greftin alınmasını sağlar. Son olarak da birçok kişinin tereddüt ettiği saçların traş edilmesi yani kısaltılması olayı olmadan ekim yapılabilmektedir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.