FUE Saç Ekim

FUE saç ekim 2004 yılından beri günümüze kadar kullanılan en popüler saç ekim yöntemidir. Bu yöntemde ense bir alanındaki verici saç kökleri teker teker alınır ve saç ekilecek bölgeye ağrısız şekilde ve cerrahi bir operasyon gerektirmeden ekim işlemi gerçekleştirilir.
Ense kısmından ortalama 0,8 milimetrelik mikromotor uçları ile birlikte saç kökleri teker teker alınmaktadır. Alınan bu saç kökleri kişinin ister seyrek saçlarının olduğu yere isterse saç olmayan bölgeye istediği gibi ektirebilmektedir. Açık saç bölgesine ortalama 3000 tane saç kökü ekilebilmektedir. FUE saç ekiminde dikiş atmak gerekmez. Başarı ortalaması yüksektir. FUT yöntemine göre ağrısızdır. Gözle görülür bir iz kalmaz. Yani tüm pozitif yönleri bulundurduğundan dolayı en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir.
FUE sonrasında sadece 1 gün dinlenmek önerilmektedir, 1 gün sonunda kişi işine geri dönebilmektedir. FUE saç ekimde ekilen saçlar 3 ay sonrasında çıkmaya başlamaktadır. Saçlar tamamı genellikle 9 ay sonunda çıkmaktadır.
FUE saç ekiminde artık çoğu uzman zamandan kazanmak için motorlu sistemleri tercih etmektedir. Bu motor sayesinde daha sık şekilde saç kökü alınabilmektedir. Ayrıca motorlu sistemlerin tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise saç köklerine daha az zarar vermesidir, yani greftlerin parçalanma oranı daha azdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Cevaplar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.